kategoria: Kraj
19 maj 2024

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed burzami dla kilkunastu powiatów

zdjęcie: Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed burzami dla kilkunastu powiatów / fot. PAP
fot. PAP
IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami w kilkunastu powiatach województw: zachodnio-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na przeważającej części kraju obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.
REKLAMA

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje m.in. dla powiatów: drawskiego, stargardzkiego, wałeckiego, poznańskiego, nowotomyskiego, złotowskiego, szamotulskiego, strzelecko-drezdeneckiego, pilskiego, międzychodzkiego, choszczeńskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i obornickiego. Dokładna mapa dostępna jest na stronie instytutu pod adresem www.imgw.pl

Zgodnie z informacjami IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 35 mm, lokalnie do 55 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 80 proc. (PAP)

from/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rzeszów
12°C
wschód słońca: 04:22
zachód słońca: 20:42
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rzeszowie

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Duża Aula Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-16 18:15
miejsce
Instytut Muzyki Uniwersytetu...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 20:00
miejsce
Pod Palmą, Rzeszów, ul. Cicha 4a
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-22 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Rzeszów,...
wstęp biletowany