27 październik 2020

Podkarpackie: zwiększa się liczba punktów pobrań i ich dostępność

fot. By Bobjgalindo - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7777440
Na Podkarpaciu działa 27 punktów, w tym od wtorku jeden nowy, gdzie pacjenci ze skierowaniem od lekarza rodzinnego mogą bezpłatnie wykonać badanie w kierunku koronawirusa. Wszystkie punkty wydłużyły w ostatnich dniach czas przyjęć łącznie o 174 godziny tygodniowo.
REKLAMA

Rzecznik NFZ w Rzeszowie Rafał Śliż zapewnił we wtorek, że Fundusz wraz z pracownikami punktów pobrań dąży do tego, aby czas oczekiwania na pobranie wymazu był jak najkrótszy.

"Więcej punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Polsce i na Podkarpaciu oraz dłuższy czas ich pracy to efekt ostatnich dni, ale zmiany są niemal codziennie. Co ważne, wszystkie zmiany są na plus i to plus dość konkretny. W ostatnim tygodniu wszystkie punkty pobrań w naszym województwie zwiększyły łączną tygodniową liczbę godzin pracy o 174 godziny" – wyliczył Śliż.

Dodał, że w regionie jest 27 miejsc, gdzie pacjenci ze skierowaniem mogą wykonać bezpłatne badania.

"Jednak ani liczba punktów, ani ich godziny otwarcia nie są stałe. Przynajmniej dwa razy w tygodniu otrzymujemy informację o zmianie. Co ważne, wszystkie dotychczasowe były na plus: nowy punkt lub większa dostępność" – podkreślił rzecznik podkarpackiego NFZ.

Od wtorku działa nowy punkt Centrum Medycznego MEDYK w Dynowie obok parkingu PKS przy ul. Zamkowej, który przyjmuje przez dwie godziny dziennie przez cały tydzień, a od minionej soboty działa nowy punkt Centrum Medycznego MEDYK w Mielcu przy ul. Partyzantów 21, który przyjmuje trzy godziny dziennie przez cały tydzień.

Ponadto działające już wcześniej placówki wydłużyły czas przyjmowania. Niektóre z nich nawet o 5 godzin dziennie.

"Mają różne godziny przyjmowania pacjentów, ale wszystkie działają cały tydzień, również w sobotę i niedzielę" – zaznaczył Śliż.

Przekazał, że pełny i aktualizowany na bieżąco wykaz jest dostępny na stronie pacjent.gov.pl oraz na bezpłatnej i czynnej całą dobę infolinii NFZ: 800-190-590. (PAP)

Autor: Agnieszka Pipała

api/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podkarpackie
47606
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rzeszowie

kiedy
2021-01-30 18:00
miejsce
Filharmonia Podkarpacka im. A....
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 18:00
miejsce
Pod Palmą, Rzeszów, ul. Cicha 4a
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-25 19:00
miejsce
Filharmonia Podkarpacka im. A....
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-26 19:00
miejsce
Kino Zorza, Rzeszów, ul. 3-go Maja 28
wstęp biletowany