28 grudzień 2021

Aktywna ławka pomoże aktywnym seniorom

fot. nadesłane
W Rzeszowie, jako jednym z czterech wybranych miast ruszył projekt “Aktywna ławka” - wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych: biegach, spacerach.
REKLAMA
To inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+), natomiast partnerami projektu są Urząd Miasta Rzeszowa i Urban Lab Rzeszów.

Założeniem programu jest promocja aktywności na terenie parków miejskich, w tym przypadku Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary”.  Chodzi o to, by osoby starsze, spacerując w parku znalazły motywację oraz podpowiedź w jaki sposób ćwiczyć i urozmaicić swoją aktywność. Spacer łączymy z treningiem bo aktywność równa się zdrowie. W tym celu w parku na Bulwarach przygotowano 5 instrukcji ćwiczeń dla seniorów, na tablicach, przy już istniejących ławkach.

Bardzo dziękuję, że ten pomysł Europejskiemu Stowarzyszeniu Promocji Ruchowej 50+. To bardzo ważne, by zachęcać do ruchu i ważne by robić to teraz - zimą. Latem do wyjścia nie trzeba nas namawiać, w plenerze spędzamy znacznie więcej czasu. Liczę na to, że ćwiczenia na „aktywnych ławkach” zmobilizują do ruchu na świeżym powietrzu już od teraz -powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.

W nowym roku do tablic będzie dołączony również kod QR do strony z filmikiem instruktażowym. Oprócz Rzeszowa, w projekcie „Aktywna ławka” uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podkarpackie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rzeszowie

kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Filharmonia Podkarpacka im. A....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 18:15
miejsce
Filharmonia Podkarpacka im. A....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-27 17:00
miejsce
Filharmonia Podkarpacka im. A....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-30 20:00
miejsce
Pod Palmą, Rzeszów, ul. Cicha 4a
wstęp biletowany